Szukam inspiracji na ciekawą balustradę wykonaną ze stali do mieszkania

Rozmowy na każdy temat.
adambyczek

Szukam inspiracji na ciekawą balustradę wykonaną ze stali do mieszkania

Postautor: adambyczek » 31 maja 2016, 10:27

Witam, szukam innowacyjnych koncepcji na wykonanie balustrady na schodach w domku jednorodzinnym. Szukałem już wiele w Internecie i znalazłem dużo interesujących pomysłów. Natomiast ciągle mam przekonanie, że są lepsze pomysły. Dlatego pytanie do was. Może ktoś z was widział interesujący pomysł na balustradę, który będzie wyróżniał moje schody od innych.

podobne tematy:

adaswolski

Potrzebuje inspiracji na niebanalną balustradę ze stali nierdzewnej do domu

Postautor: adaswolski » 31 maja 2016, 10:36

Witaj. Nie wiem jaki efekt chcesz osiągnąć. Natomiast pamiętaj koła od nowa nie odkryjesz. Jeżeli chodzi o schody i balustrady to najczęściej nie ma sporego pola manewru. Oczywiście, można połączyć różnego rodzaju tworzywa: stal + drewno, itp. Są też rozmaitej grubości poręcze, które jesteśmy w stanie w rozmaity sposób kształtować. Lecz nie uzyskasz schodów, które są unikalne. Ja osobiście doradzam takie połączenia: Obrazek . Super prezentuje się stal nierdzewna , która jest połączona ze szkłem. Dodatkowo można zrobić zdobienia tego szkła. Są dwie metody: lekko widoczne ornamenty wykonane przy użyciu lasera lub grafika na szkle w naklejek. Ta druga koncepcja jest ciekawsza, gdyż jesteśmy w stanie wykorzystać dowolną fotografię. Kiedyś oglądałem schody ze zdjęciami osób z wakacji. Ciekawie to wyglądało.