Dosc tania zwirownia Konin

Rozmowy na każdy temat.
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dosc tania zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co to jest określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Potocznie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które zajmuje się w dostawach pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Zazwyczaj żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy wykorzystaniu ciężkich maszych jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do materiału skalnego, powinno się zdjąć wierzchnią warstwę torfu. Pod nią zazwyczaj znajduje się warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod złożami piachu zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który widzimy na co dzień.

Aby przybliżyć proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc interesującą nas frazę żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam rezultaty zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy w stanie więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, jesteśmy w stanie odnaleźć ciekawe informacje o wytwarzanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny niewielki żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych ogrodów powstaje z pokruszenia dużych bloków skalnych. Tak więc większość z dostępnych na rynku żwirów ozdobnych posiada tą samą wielkość. Sama natura nie ukształtowała by tysięcy kamyczków o tak identycznych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na obszarze złóż granitowych może produkować kruszywo najlepszej jakości. Również wartość takiego żwiru jest znacznie wyższą od pozostałych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w Polsce. Bazą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego typu podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość przypomina przekładane ciasto: na dole gruby żwir, następnie o mniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość